YERİNDE KOLTUK YIKAMA VE KURUTMA

Koltuk Yıkama; uzun yıllar deneyim ve uzmanlık isteyen bir iş koludur. Tekbilek  Temizlik Firması, koltuk yıkama hizmetine son sistem makinaları ile tam gaz devam etmektedir. Yıkama işi profesyonel temizlik şirketlerinden başka ellere yaptırıldığında koltuklarınız, kanapeleriniz ve sağlığınız zarar görebilir. Son yıllarda işi bilmeyen ve kurumsallıkla ilgisi olmayan bir yığın kişi sektöre girmiştir. Bu nedenle temizlik firmasının ve personellerinin, referanslarının iyi araştırılması gerekir. Bunu yanı sıra koltuk temizliğinde kullanılan kimyasallar, makineler ve uygulama hakkında mutlaka bilgi isteyiniz.

Vakumlu Koltuk Yıkama; Kiri koltuğun içinden vakumlayarak alan bir uygulamadır. Yıkandıktan sonra 4 saat içinde kurur.

Koltuk yıkamada yapılan yanlışlar;
– Çoğu zaman koltuğu gereğinden fazla ıslatmak.
– Buharlı koltuk yıkama bazı koltuk kumaş ve yüzeylerinde miteların artmasına sebep olur.
– Köpüklü koltuk yıkamada, köpüğün aşırı kullanılması ve yüzeyden arındırılamaması.
– Koltuk yıkamada aşındırıcı malzeme ve fırça kullanılması.
– Koltuk temizliğinde ağartıcı kimyasal kullanımı.
Yukarıdaki maddelere dikkat edilerek ortalama yılda bir, iki defa koltuk yıkama yapıldığında koltuk silimine gerek bile kalmayacaktır. Koltuk silimi çoğunlukla kiri içine hapsettiğinden dolayı tavsiye edilmez.

Tek Bilek Koltuk Temizlik Şirketi, yıllık Van koltuk yıkama aboneliklerinden faydalanarak ekonomik şekilde koltuklarınızın temizliğini sağlayabilirsiniz. Her gün Van ve Çevre İllere servislerimiz vardır.